Hoppa till sidans innehåll

Skvadertävlingen 2019

07 OKT 2019 10:28
Lördagen den 5/10 var 9 av våra medlemmar i Sundsvall och spelade bowling i Skvadertävlingen.
  • Uppdaterad: 07 OKT 2019 10:28

    Resultatlista Skvadertävlingen 5 Oktober 2019    
               
    Namn   Klubb Lic/Olic Klass  
  1 Jan-Bertil Forsberg   Solens IF   HB 841
  2 Henrik Söderkvist   BK Klossen   HB 730
  3 Peter Hübinette   Solens IF   HB 699
  4 Robert Ivnäs   Kometerna   HB 697
  5 Börje Gill   Kometerna   HB 631
  6 Daniel Henriksson   Kometerna   HB 597
  7 Stefan Bollden   Strands BK   HB 588
  8 Bengt Nilsson   Strands BK   HB 575
  9 Erik Frimodig   BK Klossen   HB 552
  10 Per-Erik Berglund   BK Craft   HB 546
  11 Mats Berglund   BK Klossen   HB 521
  12 Benjamin Aliu   Kometerna   HB 448
               
               
  1 Juri Norr   Strands BK   HC 605
  2 Kristoffer Frost   BK Klossen   HC 570
  3 Daniel Holmberg   Strands BK   HC 547
  4 Oskar Wiberg   Kometerna   HC 543
  5 Andreas Sandfors   Edsbyn   HC 536
  6 Sander Sjöberg   Kometerna   HC 516
  7 Per-Erik Börser   Strands BK   HC 505
  8 Andreas Löfqvist   BK Klossen   HC 498
  9 Mattias Laitinen   Solens IF   HC 488
  10 Olle Widen   KF Heros   HC 483
  11 Fredrik Burman   Solens IF   HC 471
  12 Patrik Nilsson   Strands BK   HC 467
  13 Fredrik Andersén   Solens IF   HC 457
               
               
  1 Tin Johansson   BK Klossen   HD 499
  2 Mikael Svensson-Åström   Strands BK   HD 482
  3 Robert Söderström   Kometerna   HD 476
  4 Stefan Melin   BK Klossen   HD 445
  5 Mathias Hallberg   BK Klossen   HD 421
  6 Andreas Handå   Kometerna   HD 421
  7 Magnus Westlund   Strands BK   HD 389
  8 Mikael Pettersson   BK Klossen   HD 387
  9 Staffan Lindqvist   Strands BK   HD 381
  10 Torbjörn Pettersson   Kometerna   HD 358
  11 Jesper Bergström   KF Heros   HD 357
  12 Mikael Hammarström   Kometerna   HD 344
  13 Anders Nilsson   KF Heros   HD 318
  14 Alfons Hyson   KF Heros   HD 315
  15 Carl Högberg   Kometerna   HD 310
  16 Urban Nilsson   Strands BK   HD 280
               
               
               
    Resultatlista Skvadertävlingen 5 Oktober 2019    
               
    Namn   Klubb Lic/Olic Klass  
               
  1 Ulla Hietanen   KF Heros   DA 557
  2 Jenny Norberg   Kometerna   DA 546
               
               
  1 Linnea Bäckman   Solens IF   DB 643
  2 Ida Flodin   Kometerna   DB 494
  3 Anna Hedelin   BK Klossen   DB 482
               
  1 Rebecka Norling   KF Heros   DC 527
  2 Desiree Andersson   Strands BK   DC 515
  3 Linn Ulander   Warpen   DC 512
  4 Emma Sjödin   Kometerna   DC 479
  5 Angela Nyman   Kometerna   DC 466
               
               
  1 Johanna Selahn   Strands BK   DD 410
  2 Terese Wimark   KF Heros   DD 406
  3 Shapol Hassan   KF Heros   DD 399
  4 Therese Åström   BK Klossen   DD 385
  5 Sophie Hällström   Kometerna   DD 358
  6 Helena Ljung   Strands BK   DD 327
  7 Veronica Johansson   Kometerna   DD 293
  8 My Sjöblom   Strands BK   DD 292
  9 Melissa Holmqvist   Kometerna   DD 284
  10 Linda Lindström   Kometerna   DD 277
  11 Birgitta Ylivanio   Kometerna   DD 275
  12 Anna Wallin   Strands BK   DD 223
  13 Solveig Johansson   Strands BK   DD 87
    Caroline Strand   BK Klossen   DD Ej Start
    Jenny Ersson   KF Heros   DD Ej Start
               
  1 Frida Wiklander   Kometerna   Ränna 435
  2 Linnea Hildingsson   Strands BK   Ränna 320
               
Skribent: Lars Andersson
Epost: Adressen Gömd

Mångfaldscertifierad förening genom 

 

 

Vill du swisha KF Heros kan du göra det genom att scanna denna bild inne på swish. 

 

 

 

 

räknare
räknare

 

Vi reser tryggt och säkert med

 

 

 

Postadress:
Korpförening Heros - Korpen
Brunnsgatan 46
80252 Gävle

Besöksadress:
Brunnsgatan 46
80252 Gävle

Kontakt:
Tel: +46761446956, +46761446957
E-post: This is a mailto link

Se all info

Poster om Heros